{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }

Tarihçe

WMF. 1853'ten bugüne uzanan Alman geleneği.

Tarihçe

1868 - Plaka üretiminin büyümesi ve ilk mağaza

Çocukken bile birşreyler tasarlamayı severdim. Su çarkı ve yel değirmeni maketlerini yapardım ve babamın değirmeninin çalışma prensibi buldum.

1880 - WMF AG - Markanın doğuşu
1880 - WMF AG - Markanın doğuşu
Etkileyici ürün gamını yüksek kalite standlarındaki 966 el üretimi ürüne çıkaran Straub&Schweitzer, metal üreticisi Ritter & Co ile birleşir. Birlikte Württemberg Metal Works (WMF)'ü kurarlar, bu da WMF AG'nin ilk adımı olur.
1883 - Cam ürünler üreten fabrikanın açılışı ve WMF'nin ilk çatal kaşık bıçak seti
1883 - Cam ürünler üreten fabrikanın açılışı ve WMF'nin ilk çatal kaşık bıçak seti
Cam üretim tesisini Geislingen'de kuran WMF, cam kesme ve işleme atölyesiyle ve zanaatkarların becerileriyle övünüyordu. Fabrikada çoğunlukla kutular için parçalar üretiliyordu ve ürün yelpazesi giderek genişliyordu. WMF'nin ilk çatal kaşık bıçak seti de ay sene üretildi.
title
WMF'nin başarısı; ibrikler, avizeler ve lambalar gibi metal alaşımlı ürünlerin üretimiyle başladı. Bu sıralarda ilk şube Berlin'de açıldı. Bu, WMF'nin faaliyetlerinin Almanya'daki yayılımında gerçek bir kilometre taşı oldu. Günümüzde firmanın Avrupa'da 200 civarında kendi perakende mağazası bulunuyor.

Wilhelm Wagenfeld, pioneer of German industrial design