{ "type": "gtmStart" }
WMF hayatınıza keyif katacak

WMF, gurmelere en zorlayıcı tasarım standartlarını bile karşılayan yüksek kaliteli, işlevsel ve özenle üretilmiş ürünler sunar.

WMF’in 160 yıldan daha uzun zamandan beri süregelen bir geleneği ve uluslarası bir varlığı vardır, buluşlarıyla yeni standartlar yaratır ve pazarda önemli bir ilham kaynağı olarak rol oynar. WMF, gurmelere en zorlayıcı tasarım standartlarını bile karşılayan yüksek kaliteli, işlevsel ve özenle üretilmiş ürünler sunar.

Yanınızda WMF gibi bir yardımcıyla yemek hazırlama, pişirme, yeme ve içme önemli bir aşçılık faaliyetine dönüşür. Malzemeleri her amaca uygun bıçaklarla hazırlamaktan yenilikçi mutfak gereçleri ve tavalarıyla pişirme ve kızartmaya, ele rahatça oturan elverişli çatal bıçak takımlarıyla yemekten, masanızı stil sahibi sürahiler, bardaklar veya diğer aksesuarlarla süslemeye ya da mükemmel bir şekilde demlenmiş espressonuzu yudumlamaya... WMF, tüm bu anları 1853’ten beri özel kılmaktadır.

4 keyif veren anımız
Gurme an: Hazırlama
Gurme an: Hazırlama

Dilimleme, doğrama, köpürtme veya karıştırma – mutfağa girip yemek yapmaya başlamak gibisi yoktur! Tek kişi veya arkadaşlarla yemek hazırlarken soğanları soymaktan sebzeleri yıkamaya samimi ve keyif veren bir deneyim oluşur. Pratik ve şık tasarımlı mutfak gereçleri, mutfaktaki her görevi kolaylaştırır. Böylece siz yemek hazırlarken hiçbir şey size engel olamaz.

Gurme an: Pişirme
Gurme an: Pişirme

Bırakın fokurdasın, cızırdasın, buharlar çıksın! Şimdi yemek pişirmeye başlayabilirsiniz. Tavada etler kızarıyor, sebzeler nazikçe pişiyor ve kızarma sesleri mutfağın her köşesini dolduruyor. WMF’in yenilikçi tencereleri ve tavaları mutfağın en etkili oyuncularıdır ve tüm hevesli aşçılar için mükemmel desteği sunar. Yemek pişirme, WMF ile gerçek anlamda deneyimlenebilen bir tutkudur.

Gurme an: Yeme
Gurme an: Yeme

Masanızı kurun, servis edin ve tadını çıkarın; yemek hazır! Kurulmuş bir masa ve servis edilmiş yemekler – yemeğin tadı sadece yemekte bitmez! Ailenize, arkadaşlarınıza veya bir doğumgünü için, ya da sadece canınız istediği için yemek pişirmeniz farketmeksizin şık bir şekilde kurulmuş bir masada yemek yemek adeta iki katı daha keyiflidir. WMF çatal bıçak takımları ve masa aksesuarları hayata lezzet katar ve yemek yemeyi tamamen keyif veren bir ana dönüştürür.

Gurme an: İçme
Gurme an: İçme

Demleyin, servis edin ve tazeleyin! Yemekten önce, yemek sırasında veya yemekten sonra. İçmek temel bir ihtiyaçtan çok daha fazlasıdır. İçeceklerin tadına sıcaklıklarıyla ve aromalarıyla varılır. Örneğin elegan sürahiler kullanarak suyun içindeki ışıltılar vurgulanır. Buna ek olarak WMF, sıcak çaylarınız veya yıllanmış şaraplarınız için mükemmel ürünleri sunar: kahve ve espresso bardakları ve şarap sürahisi fransız bir Bordeaux şarabın önemini vurgularken stil sahibi bir dokunuş ekler. WMF kullanışlı unsurları estetikle birleştirerek iyi hissettiren anlar ve hayat kalitesini zenginleştiren ürünler üretir.

WMF Tasarım – Bir çok ödülün sahibi
WMF Tasarım – Bir çok ödülün sahibi

Tasarım her zaman WMF'in kurumsal felsefesinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Tüm ürünler, diğerlerinden ayırt edilebilir özellikler ile tasarlanmıştır. Günümüzde, WMF’in iç yapısında bulunan tasarım ekibi, uluslarası seviyede ünü yayılmış ve bir çok farklı disiplinden gelen tasarımcılarla çalışmaktadır. Şirketimiz, tasarıma bütünsel bir bakış açısıyla yaklaşır; estetiği, işlevselliği ve kullanım kolaylığını bünyesinde birleştirir ve her zaman müşteri odaklıdır. WMF ürünleri hazırlamayı, pişirmeyi, yemeyi ve içmeyi müşterilere duygusal bir deneyim olarak yaşatmak ister. WMF’in bu konudaki başarısı, yıllar boyu kazandığı sayısız tasarım ödülleriyle tescillenir.

Masada kalite.
Masada kalite.

Cromargan protect® üretimi WMF çatal kaşık bıçakları

 • Normal kullanım sonucu eskimeye çok dayanıklıdır.
 • Parlak yüzeyler parlak, mat bitişler daima mat kalır.
 • Birinci sınıf kalite çelikten üretilmiş bıçaklar uzun süre keskin kalır.
 • Paslanmazdır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir.
 • Eşsiz WMF tasarımı ile her gününüz keyifli geçecek.
Üst düzey keskinlik.
Üst düzey keskinlik.

Performance Cut teknolojiye sahip WMF bıçaklar.

 • Mükemmel ve uzun süreli keskinlik.
 • Özel bıçak çeliğinden dövülmüş bıçaklar – dayanıklıdır ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
 • Daha iyi bir denge ve güvenli kullanım için dövülmüş bıçak desteği.
Cool+
Cool+

Cool+ teknolojisi ile yemek pişirirken veya buharlı pişirirken bile tencerelerin kulpları asla ısınmaz.

 • Tencere ve kulpları arasında birleşen patentli teknoloji.
 • Kulplar yemek pişirirken ısınmaz.
 • Parlak kırmızı noktaları sayesinde kolaylıkla tanınır.
Tarihçe
Tarihçe

Her şey onunla başladı.
1853 yılında bir fabrika sahibi olan Daniel Straub, Schweizer kardeşler Louis ve Friedrich ile birlikte, Almanya’nın Geislingen an der Steige şehrinde Straub & Schweizer metal fabrikasını kurmuştur. Sadece bir kaç yıl sonra 1862 yılında, gümüş kaplamalı tabak çanaklar ve servis tabakları Londra’da gerçekleştirilen evrensel bir fuarda ayırt edici özellik madalyası almıştır.

Altı yıl sonra, satış için ilk yardımcı kuruluş Berlin’de kurulmuştur. Şirket, 1880 yılında metal şirketi Ritter & Co. ile Württembergische Metallwarenfabrik (WMF)’i kurmak için birleşmiştir. Şirket, daha en başından beri kendini mükemmel gurme anlara ve mükemmel mutfağa adamıştır.

Bu sorumluluk ve tutku, tüm WMF ürünlerinde görülebilir.


Groupe SEB İstanbul

1994 yılında Tefal İstanbul adıyla kurulan Groupe SEB İstanbul, uyguladığı başarılı pazarlama ve satış politikalarıyla çok kısa sürede küçük elektrikli ev aletleri pazarında Türkiye'nin bir numaralı markası halini aldı. 1997 yılından itibaren yayınladığı "Sen Herşeyi Düşünürsün" yemek programıyla mutfak aletleri pazarının gelişmesinde ve bugünkü büyüklüğüne ulaşmasında önemli rol oynadı. Dünyada başka bir örneği olmayan Tefal Shop'ları açarak sektörün perakendecilik alanında da büyük atılım yapmasını sağladı. 1999 yılında Rowenta markasının da bünyesine katılmasıyla Groupe SEB İstanbul adını aldı.

Türkiye'deki faaliyetlere ek olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Gürcistan'da da Tefal ve Rowenta markalarının pazarlama faaliyetleri Groupe SEB İstanbul tarafından yürütülmektedir.


Groupe SEB

150'den fazla ülkede faaliyet gösteren Groupe SEB, küçük ev aletleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Öyle ki, tüm dünya üzerinde saniye başına ortalama dört adet Groupe SEB ürünü satılmaktadır. Groupe SEB çatısı altında WMF, Tefal, Rowenta, Moulinex, Lagostina ve Krups markaları yer almaktadır ve 2011 yılında bu markalardan dünya üzerinde 100 milyon adetten fazla ürün satılmıştır.