{ "type": "gtmStart" }

WMF - 1853'ten bugüne uzanan Alman geleneği.

Hazırlama, pişirme, yeme ve içme için ihtiyaç duyduğunuz her şey. WMF geleneği 160 yılı aşıyor.

WMF WMF-Founder

1853 - year of foundation

WMF Founder
Quotation-mark

Çocukken bile bir şeyler tasarlamayı severdim. Su çarkı ve yel değirmeni maketlerini yapardım ve babamın değirmeninin çalışma prensibi buldum.

Daniel Straub, WMF kurucusu

1868 - Plaka üretiminin büyümesi ve ilk mağaza

Building
WMF'nin başarısı; ibrikler, avizeler ve lambalar gibi metal alaşımlı ürünlerin üretimiyle başladı. Bu sıralarda ilk şube Berlin'de açıldı. Bu, WMF'nin faaliyetlerinin Almanya'daki yayılımında gerçek bir kilometre taşı oldu. Günümüzde firmanın Avrupa'da 200 civarında kendi perakende mağazası bulunuyor.
Jar
WMF-AG

1880 - WMF AG - Markanın doğuşu

Etkileyici ürün gamını yüksek kalite standlarındaki 966 el üretimi ürüne çıkaran Straub&Schweitzer, metal üreticisi Ritter & Co ile birleşir. Birlikte Württemberg Metal Works (WMF)'ü kurarlar, bu da WMF AG'nin ilk adımı olur.

1883 - Cam ürünler üreten fabrikanın açılışı ve WMF'nin ilk çatal kaşık bıçak seti

Fork
Cam üretim tesisini Geislingen'de kuran WMF, cam kesme ve işleme atölyesiyle ve zanaatkarların becerileriyle övünüyordu. Fabrikada çoğunlukla kutular için parçalar üretiliyordu ve ürün yelpazesi giderek genişliyordu. WMF'nin ilk çatal kaşık bıçak seti de ay sene üretildi.
WMF-people
WMF-House
WMF-Building

1890 - Çatal bıçak setleri ve galvanik gümüşleme WMF'in ana işi olmaya başlıyor. Her 6 ayda bir ürün gamı 150-250 ürün arasında artıyor. Bu şekilde, WMF inovasyonda ve yeni patentler edinmede lider rol oynuyor. Marka bilinirliği artıyor. 1900 yılında WMF ürün gamı 20.000 ürüne ulaşıyor.

1911 - Etkileyici genişlikte ürün yelpazesi ve anadeğer olarak "aile"

WMF-Construction
WMF, 1911 ve 1913 arasında üretim tesislerine ve çalışanlarına yatırım yaptı. Aynı zamanda, sosyal politika ve refahın da önemi giderek artıyordu. Çalışanlara yönelik sosyal sorumluluklar konusuda kurumsal değerler önemli gelişmeler gösteriyordu. Bunların arasında "Millionenbau" personel restoranı ve çalışanlara yemek servisi yapılan "Fischhalle" bulunuyordu.
WMF-people
WMF-pot

1921 - WMF el üretimi

WMF, el yapımı dekoratif ev ürünlerini üretiyor ve tüm dünyaya gönderiyordu. "Ikora" teknolojisi ile üretilen renkli cam ve metal ürünleri, WMF'nin Alman el yapımı ürün üreticisi olarak saygınlığını perçinledi. 1920'li yıllar boyunca WMF, tasarımdaki ustalığını ve birinci sınıf çağdaş ürünler üretme kapasitesini sergiledi.

WMF-pan

1927 - İnovasyon yılı

Olumsuz ekonomik koşullara rağmen ürün yeniliklerinde güçlü bir ivme vardı. WMF, ilk çağdaş düdüklü tencereyi piyasaya sürdü ve üretime başladı. Aynı zamanda ilk profesyonel elektrikli kahve makinesinin üretimi de başladı. Bu yenilikler, WMF'nin günümüzde keyfini sürdüğü başarının temelini oluşturdu.
WMF-Store
1930 - WMF'in eşsiz materyali: Cromargan®
Krupp paslanmaz çeliği yarattı. WMF, 1930'da malzemeyi Cromargan® adı altında piyasaya sürdü. Bu isim, o zamanlardan beri WMF markalı ürünlerde bulunan birinci sınıf kaliteyi ve üretim uzmanlığını simgeliyor.
WMF-people
WMF-Store
WMF-Spoon-Fork

1932 - WMF'den paslanmaz çelik çatal kaşık bıçak setleri

Paslanmaz çelikten ilk çatal kaşık bıçak seti piyasaya sunuldu. WMF hızla akşam yemeği sofraları için bu paslanmaz çelik ürünlerden daha fazla üretmeye başladı. 2. Dünya Savaşı'nın ardından, paslanmaz çelik Cromargan® malzeme, evlerde gümüş kaplamalı ürünlerin yerini almaya başladı.
WMF-Designer

1950 - Efsanevi Wagenfeld tasarım çağı

1950'li yıllar boyunca Wilhelm Wagenfeld, WMF ürünleri üzerinde büyük etkiye sahipti. Wagenfeld çağında WMF ürün kataloğu ciddi değişikliklerden geçti ve WMF gittikçe premium tasarım özelliklerine sahip çağdaş ve modern bir marka olarak görülmeye başlandı.
1955 - "Ekonomi Mucizesi" - WMF büyüyor
WMF-factory
WMF, Almanya'daki üretim tesislerini toplam üç fabrika olacak şekilde genişletti. 1955 yılında Hayingen'de yeni bir fabrikanın kurulmasından kısa süre sonra WMF, 1956'da Riedlingen'de ikinci bir fabrika daha açtı ve iki yıl sonra Silit pişirme gereci üretimlerinin tamamını bu fabrikaya taşıdı.
WMF-pans
WMF-factory

1965 - WMF mutfak bıçakları - Almanya'da üretilmiştir

1960'ların ortalarından itibaren WMF, Güney Almanya'da Hayingen fabrikasında başarılı bir şekilde mutfak bıçakları üretti. WMF günümüzde dünyanın önde gelen yüksek kaliteli bıçak üreticilerinden biridir.
WMF-Pot

1987 - Her WMF ürünü için ayrı tasarım

1980'lerin ortalarında, dünyaca ünlü tasarımcılarla geniş ölçekli iş birliği projeleri başladı. Firmanın kendi tasarım stüdyosunun ürettiği işlerin yanında, WMF ürünlerinin tasarımında çok çeşitli tasarımcılardan ciddi ölçüde katkıları oldu.
WMF-Building
WMF-Pan
2001 - WMF global meydan okumalara hazır
Bir gözü dünya pazarında olan WMF'nin tüm pişirme gereci ürünleri artık indüksiyonlu ocaklar dahil tüm ocaklar için uygun olan TransTherm® tabanla üretiliyordu. Yalnızca ürünlerdeki yenilikler değil iç ilişkiler de önem kazanmıştı. WMF bu dönemde aynı zamanda modern tasarıma da önem vermeye başladı.
WMF-Machine

2006 - WMF, küçük elektrikli ev aletleriyle ses getiriyor

WMF 1 ve WMF 1000 kahve makineleri gibi olağanüstü tasarım klasiklerinin yanı sıra WMF KITCHENminis® gibi trend belirleyici serilerle WMF, küçük ev aletleri pazarına başarılı bir giriş yaptı.

2009 - WMF inovasyonlarıyla şaşırtıyor

WMF-blades
Yenilikçi bakışı sayesinde WMF, bir amaç doğrultusunda yeni ve patentli teknolojiler ve ürünler geliştirdi: Müşterilerin yemek hazırlama, pişirme, sofra ve içme deneyimlerinin keyfini sürmesi.
WMF-pans

2017 - Kalitede ve tasarımda mükemmellik

WMF 588 tasarım ödülü aldı: WMF, sofistike tasarımı ve harika işlevselliği ile yenilikçi ürünlerinde tasarım ödülleri kazanmayı sürdürüyor. WMF, 2017 yılına gelindiğinde 588 tasarım ödülü kazanmıştı.
Kettle

Ödüllü Impulse vakumlu termoslar, "Product Design 2017 Best of the Best" ödülüne layık görüldü.

Patentli kaplamasıyla sağlam güzellik
Yemek yaparken yanmayın: Cool+ teknolojili kulplar
Eşsiz: Performance Cut WMF bıçaklar. Gelenek ile geleceğin buluştuğu yer
Cromargan protect®. Güzelliğinin uzun sürmesi için artırılmış direnç.

Cromargan protect®. Güzelliğinin uzun sürmesi için artırılmış direnç.

Patentli, benzersiz ve güvenli: Cool+ kulp teknolojisi.

Patentli, benzersiz ve güvenli: Cool+ kulp teknolojisi.

Olağanüstü ve uzun ömürlü keskinlik sağlayan bıçaklar

Olağanüstü ve uzun ömürlü keskinlik sağlayan bıçaklar

WMF-Logo
GÜNÜMÜZDE: WMF - Olağanüstü mutfak deneyimi
WMF günümüzde ev ürünleri alanında Almanya'nın bir numaralı markası ve dünya çapında sürekli büyümenin keyfini çıkarıyor.