{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }

Almanya'da üretilmiştir

Metal ustasının geleneksel işçiliği, en son teknolojiyle birleşir. İşte "Almanya'da üretilmiştir" ifadesinin anlamı budur.

WMF, Svabya Dağları'nın orta yerindeki küçük bir kasaba olan Hayingen'de Almanya'nın en büyük bıçak üretim tesislerinden birini işletiyor. Fabrikada, geleneksel kalıpta dövme teknikleri kullanılarak her yıl yüz binlerce bıçak üretiliyor. Bu işlemde, özel bıçak çeliğinden yapılan bıçağa şekil vermek için dövme çekici kullanılıyor. Müşterinin birinci sınıf kaliteye sahip bu bıçaklardan birini eline alabilmesi için sıkı denetimlerden geçen yaklaşık 30 üretim adımı gerekiyor. Hammaddenin test edilmesi, ambalajlama ve sevkiyat bu adımlardan bazıları.

WMF
Müşterinin birinci sınıf kalitedeki bu bıçaklardan birini eline alabilmesi için sıkı denetlenen yaklaşık 30 üretim adımı gerekiyor.

Sektör standartlarından iki kat daha iyi

WMF, çatal bıçak seti geleneğinde önemli bir yere sahip ve bu köklü zanaatın standartlarını korumaya büyük önem veriyor. Firma, 2014'ten beri geleneksel kalıpta dövme zanaatını en yeni hassas teknolojili üretim teknikleriyle birleştiriyor. Testler, WMF'nin Performance Cut teknolojisi kullanılarak üretilen ev tipi bıçaklarının, kesme performansında sektör standardını %200 oranında aştığını gösteriyor.

WMF, üretim sürecinin her aşamasında yüksek kalite standartlarını bu şekilde garantiliyor. Ortaya çıkan sonuç ise "Almanya'da üretilen" bıçaklar. Bu bıçaklar olağanüstü keskinliğe ve uzun ömürlü kesme performansına sahip. Performance Cut teknolojisi, geleneksel kalıpta dövme teknikleri ile yenilikçi çelik işleme süreçleri ve yüksek hassasiyetli bıçak keskinleştirme teknikleri gibi en yeni hassas teknolojiler arasında bir köprü. Ortaya çıkan bıçaklar, optimum kesme açısı ve son derece uzun ömürlü bir keskinlik sunuyor.

Bıçağınızı doğru şekilde bileme

DOĞRU AÇI: Büyük bir bıçağı üç bölüm şeklinde düşünmelisiniz: Uç kısmı, orta kısmı ve dip kısmı. İdeal bileme açısı genellikle Avrupa bıçakları için 15 derece ve Japon bıçakları için 10 derecedir. Öneri: Doğru açıya dair fikir sahibi olmak için iki adet 1 lira bozuk parayı bıçağın altında orta kısımda üst üste koyun (yaklaşık 4 cm yüksekliğinde).