{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }

Signe Bay

O bir internet fenomeni ve WMF için tasarımlar yapıyor. Signe Bay, büyüleyici fotoğraflarda kullanılacak çatal bıçak stilleri belirlemekle kalmıyor, bunların etrafındaki dünyayı da tasarlıyor.

WMF
Hayal kurmayı seviyorum. İnsanların hayatlarına, yaptıkları şeylere dair hayaller kuruyorum.

Signe Bay, stilist ve fotoğrafçı

Signe Bay ünlü bir isim. Özellikle de 300.000'e yakın takipçiye sahip olduğu Instagram'da. Fotoğraflarına şöyle bir göz atınca bunun nedeni anlaşılıyor: Danimarkalı tasarımcının fotoğrafları hoş, çağrışım yaratıcı ve çok özel. Öylesine özel ki, Vogue dergisinin yazı işleri ekibi kısa süre önce kendisinin tasarımlarına dair tutkularını paylaştı. Üstelik henüz iki yıl önce Signe'nin işi müzik ve İngilizce öğretmenliğiydi; fotoğrafçılık ve stilistlik ise birer hobiden fazlası değildi.

Sarışın Danimarkalı sık sık gülüyor. Mütevazı, neşeli ve son derece cana yakın biri. Kopenhag'da bulunan ve eskiden posta pulu fabrikası olan stüdyosunda bize büyük bir hevesle geniş pencereleri gösteriyor. Burada tüm camlar kuzeye bakıyor. İki çocuk annesi tasarımcı için bu çok önemli çünkü doğal ışıkla çalışmayı tercih ediyor. Stilini açıklarken "fotoğraflarımda resmen kuzey ışıklarını görebiliyorsunuz; bir tür melankoli veriyorlar" diyor.

Stilistlikten sosyal medya fenomenliğine

Signe Bay hem stilist, hem fotoğrafçı hem de kreatif direktör olarak kendisini her zaman "yaratıcı bir hikaye anlatıcısı" şeklinde tanımlamayı tercih ediyor. Fotoğraflarını Instagram'da paylaşmaya yaklaşık dört yıl önce başlamış ancak böylesine büyük bir başarı yakalayacağını hiç düşünmemiş. 

Kısa süre önce, WMF için çatal bıçak setleri hazırlayarak benzersiz stilini uygulamaya döktü. Kompozisyonları, muazzam stil ilhamları sunuyor. Zamansız klasik, zarifçe abartısız veya çarpıcı ve gösterişli çatal bıçak setlerini, uyumlu sofra takımlarını ve bağımsız aksesuarları kullanarak kendine özgü bir görünümün nasıl elde edilebileceğini gösteriyor. Signe, kompozisyonlarını oluşturmak için ürünün etrafında bütün bir hikaye yaratmaya çalışıyor. 

Bu çatal bıçak setlerini kimlerin satın alacağını ve o kişilerin nasıl bir hayat süreceğini hayal ettim. Hepsi hayal gücümde saklı.

Signe Bay, stilist, fotoğrafçı ve kreatif direktör

Arayışa son

Signe Bay, yüksek kaliteli malzeme ve ürünlerle çalışmayı seviyor. WMF çatal bıçak setlerinin kalitesi onu özellikle etkilemiş. Her parça birinci sınıf ve seçkin malzemelerle üretiliyor. Dahası, her duruma uygun çatal bıçak setleri mevcut. "Örneğin Corvo, tasarımla ilgilenen bir kadın için mükemmel olur. Bu nedenle son derece şık aksesuarlar kullandım ve grafik öğelere odaklandım," diyor Signe. 

Premiere, modern dokunuşa sahip geleneksel ama özel bir seri. Yaratıcı hikaye anlatıcısına göre, bunun için sert ve beyaz bir masa örtüsü gerekiyor. Atic çatal bıçak serisinin rahat ve gündelik havası söz konusu olduğunda ise bambaşka bir öykü karşımıza çıkıyor. Belki hafif kırışık bir keten örtüyle eşlenerek, enginar, ekmek ve zeytin dalı ile birlikte sunulabilirler. 

"Sık sık bit pazarlarını ve antika dükkanlarını dolaşıyor ve her zaman yeni şeyler arıyorum." Signe, İtalya'da çok vakit geçiriyor ve Roma'nın ikinci evi olduğunu söylüyor. Roma'da öğrenciliğini geçirmiş, aşık olmuş ve sonra iki yıl daha orada yaşamış. Signe bugünlerde üç ayda bir İtalya'ya gitmeye çalışıyor çünkü orayı çok seviyor. İtalyanlar iyi yemekleriyle biliniyor ve Signe de kendi beslenmesine çok önem veriyor. "Yemek yemeyi seviyorum, özellikle de sağlıklı yemekleri. Yeşillikleri seviyorum, formumu korumama yardımcı oluyorlar," diyor gülümseyerek.

Mükemmel sofrayı kurmak

Stilistin sadece yediklerine değil, aynı zamanda yemekleri çevreleyen ambiyansa da önem verdiğini söylemeye gerek yok. Peki mükemmel bir sofrayı nasıl tanımlıyor? "Bu çok kişisel bir konu. Öyle de olmalı. Sofranın kurulma şekline bakarak orada kimin yaşadığını anlayabilmelisiniz. Aslen en önemlisi de, sofranın davetkar görünmesi," diyor Signe. Takipçileri, bu konudaki benzersiz yaklaşımını her gün Instagram'da görebiliyor.